11.12.2018 - Sosyal Hatun

2017 Sezon Stiletto Modelleri

2017 Sezon Stiletto Modelleri

2017 yılına gelindiğinde artık kadınlar ayakkabılarına özen göstermekte ve şıklık yarışına girmektedir. En çok göze çarpan modellerin başında gelen ”Stiletto” modelleri her kadının muhakkak dolabında bulundurduğu bir üründür.

Stiletto; genelde ucu sivri, en az çapı 5cm olan ince topuklara sahip bir modeldir. Günümüzde moda olan bu model aslında 1950’li yıllara dayanmaktadır. Plastik ve metal ürünlerinin karıştırılması ile dünyanın en ince topuğunun üretimi başlamış ve şuanda popüler olan Stiletto üretimi başlamıştır. O zamanlar bu modelin topuğuna ‘iğne’ adı verilmekteydi. O dönemlerde kadınlar giymekte zorluk çekseler de günümüzde ilgi yoğun olmakla birlikte kadınlar için zarafet ve seksilik kattığı düşünülür. Böyle düşünülmesine karşı, uzun süre giyildiğinde sağlık açısından olumsuz etkileri vardır. Topuklarının yüksek ve sivri olması nedeniyle ayak burkmalarına neden olabiliyor. Bunun gibi birçok olumsuz etkileri sayılmasına rağmen kadınlar özellikle, 2017 şık duruşlarıyla kadınların vazgeçilmezi halinde.

Birçok renkleri ve modelleri ile de kadınların vazgeçeceği düşünülmemektedir. Farklı görüşlere göre de, Stiletto modelleri farklı kas yapılarını çalıştırdığı için vücuda yarar sağlamaktadır. Bu yılın modellerine gelindiğinde birçok renk ve seçenekleriyle renkli bir Stiletto yılı geçireceğiz. Bu yıl siyah renginden daha çok, ten rengi dediğimiz açık kahverengini daha çok göreceğiz. Şıklığın rengi olan siyahtan vazgeçilmesinin nedeni, ten renginin bacak boyunu daha uzun göstermesi ve kombinlemenin siyah kadar kolay olmasıdır. Bu renklerin yanı sıra 2017 kreasyonun da neon renkler de göze çarpmaktadır.


Özellikleri yazın göreceğimiz bu renkler göz kamaştırmaya devam edecektir. En çok moda olacak renkleri vermek gerekirse; mor, açık kahve, mat beyaz olacaktır ve 2016 modellerini aratmayan uzunluk ve ince topuklarıyla gündemde olmaya devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ