25.08.2019 - Sosyal Hatun

2017 Yılı Alınabilecek En İyi Buzdolabı Modelleri

2017 Yılı Alınabilecek En İyi Buzdolabı Modelleri

Buzdolapları, beyaz eşyanın ilk akla gelen demirbaşlarıdır. Mutfağımızın en önemli parçası konumunda bulunan buzdolapları yiyecek ve içeceklerimizin uzun süreli taze kalmasını ve kullanılmasını sağlamaktadır.

Gelişen teknoloji, tabiki de buzdolaplarına yansımaktadır. Sadece soğutmanın dışında, bitki ve meyvelerin daha taze kalmasını sağlayan özel nano teknolojiler buzdolaplarını farklı boyutlara taşımıştır. Bizde en güncel olan dönem yani 2017 Yılı Alınabilecek En İyi Buzdolaplarını araştırdık.

?

  • Bir buzdolabı almaya karar verdiğimizde, ilk dikkat edeceğimiz unsur tabiki bütçemizdir. Bütçemizden fazla maliyeti olan modelleri önce ayırmalıyız.
  • Sonraki işlem boyut ve hacimdir. Buzdolabını kullanım amacımıza göre hacmini belirlemeli ve buzdolabının boyutu, koyacağımız alana göre seçilmelidir.
  • Bu iki maddeden sonra en önemli konu elektrik sarfiyatı ve ses düzeyidir. Bu bilgiler satılan buzdolaplarının üzerinde detaylı olarak yazmaktadır. Mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Bu maddelerden sonra geriye kalan tek madde; özelliktir. Günümüzde farklı farklı özelliklerde onlarca model bulunmaktadır. Yine amacımıza göre özelliği olan bir model düşünülebilir.

NOT: Buzdolabı alımlarında mutlaka servis ağı geniş bir marka tercih edin. Çünkü elektronik eşya illaki bozulacaktır. Bu gibi bir durumda en hızlı ve uygun hizmeti almak sizin yararınıza olacaktır.

2017 yılında buzdolabı alanında rekabet bir hayli fazladır. Markalar ürünlerini satabilmek için enerji, ses vs özellikleri artık normal sayıp, fazladan özellikler eklemektedirler. Bazı modellerde iyon teknolojisi ile uzun süreli tazelik sağlanırken, bazı modellerde ise buzdolapları istenildiğinde derin dondurucuya dönüştürülebilmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi en iyi buzdolabı için 3 kriter vardır.

  • Servis Ağı
  • Garanti Süresi
  • Sizin İhtiyacınıza Göre Kullanacağınız Özellikleri

Bu 3 madde’den eminseniz gerisi tamamen şanştır. İnternette araştırmışsınızdır. Yok şu marka iyi, şu marka kötü. Kimininin kötü dediğine bir başkası iyi diyor.

Bunlar tamamen şans işidir. Çünkü elektronik her ürün biraz şans işidir. Aynı fabrikada aynı anda üretilen 2 üründen biri 5 yıl sorun çıkarmaz, diğer 2 aya arıza verebilir. Bu tamamen şanstır. Bu nedenle yukarıdaki 3 maddeden ilk ikisi servis ağı ve garanti süresidir. Bu maddeler sağlam olursa, hiç bir şekilde sorun yaşamazsınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ