14.08.2019 - Sosyal Hatun

Ağız Kokusunu Önleme

Ağız Kokusunu Önleme

Ağız kokusu, Toplumumuzda en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Toplumun büyük bir bölümünü kapsayacak şekilde, çocuk, ergen, genç, yaşlı, erkek, kadın fark etmeden her kesimi etkilemektedir. Ağız kokusu, Özgüven eksikliği, Başarısızlık, İlişki sorunları ve daha birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Peki, ağız kokusunu gideren yöntemler var mıdır tabi ki de vardır. Herhangi bir ciddi sağlık sorunu yoksa birkaç yöntem ve tavsiyeler le ağız kokusunu gidermek, önlemek mümkündür.

-Diş fırçalamayı ihmal etmeyin.

Her gün düzenli bir şekilde 2 kez dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Uyumadan dişlerinizi doğru teknikle fırçalamayı unutmayın. Diş fırçalama işleminin sonunda da dilinizi de fırçalayın. Bu sayede ağzınız da bulunan bakterileri en aza indirmiş ağız kokusuna neden olan bakterileri azaltmış olursunuz.

– Her gün 1 Kâse yoğurt yiyin,

Düzenli olarak her gün 1 Kâse yoğurt yemenin yoğurdun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağız içinde ve boğazda bulunan bakterilerin öldürülmesinde son derece etkisi vardır.

– Nane aromalı şeker tüketip, sakız çiğneyin,

Nane’nin ferahlatıcı, nefes açıcı özelliğinden dolayı günlük 2-3 adet naneli şeker, sakız çiğnemeniz ağzınız ve nefesinize ferahlık vereceğinden ve hoş kokulu, ferahlatıcı olması yönünden ağız kokusunu gidermede en büyük yardımcıdır.

-Bol bol su tüketin,

Ağız kuruluğu Halitozis nedenlerinin başında gelen etkendir, Bol ve sık su tüketimi vücut sağlığını korumada, ağız kokusunu gidermede son derece etkili bir yöntemdir.

– Tarçın tüketin,

Tarçın insan vücuduna faydalarının yanı sıra ağız içindeki bakterileri öldürmeye de etkisi bulunmaktadır. Sıcak içeceklerinize tarçın eklemeniz de ağız kokusunu önlemede etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

– Dış ipi kullanın,

Diş ipi kullanımı özellikle diş fırçasının tellerinin ulaşamadığı yerleri temizlemede etkilidir. Bu sayede diş fırçasının erişemediği yerlerde bulunan bakterileri temizler ağız kokusunu önlemede fayda sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ