25.06.2019 - Sosyal Hatun

Bikini bölgesindeki ve kasıklardaki tüyler nasıl alınır ?

Bikini bölgesindeki ve kasıklardaki tüyler nasıl alınır ?

Bikini bölgesi ve kasık etrafı ( genital bölge ) kadınlar için özellikle yaz aylarında çok fazla dikkat edilmesi gereken bölgelerdir. Bu bölgedeki tüyleri ( kılları ) alırken cildimizi tahriş etmemeli, iltihaplanmalara yol açmamalı, et batıkları ve tüy dönmesine yol açmamamız gerekir. Çünkü özellikle havuz ve deniz mevsiminde bu bölgeler fazlasıyla gözönünde olacaktır.
Bikini bölgesi olarak tabir edilen bölge çok ince deriden oluştuğu için oldukça hassastır, bu bölgeyi temizlerken kesinlikle jilet kullanmamalısınız. Jilet kullandığınız taktirde bu bölgedeki sivilcelenme ve kızarıkların oluşumuna neden olursunuz. Bu bölgeyi alırken ağda kullanacaksanız , ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat edin.
En çok rastlanılan yöntem epilasyondur. Epilasyon da dikkat edilecek nokta ise, makinaya etinizi kaptırmamaya özen gösterin ve kılları kökünden çıkarmaya dikkat edin.


En doğru yöntem bize göre ılık ağda yöntemidir.Diğer tavsiye edilecek yöntem lazer ile epilasyondur.Ilık ağda yaparken en önemli konu tüylerin üzerine sürüldükten sonra 2 – 3 dakika bekleyin ve ağdayı alırken tüylerinizin çıkış yönüne doğru çekin. Tüy çıkma yönünün tersine yapılan işlemde tahriş olma olasılığı yüksektir. İşlem bittikten sonra mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici krem ile masaj yapın.
Krem uygulamasından bir süre sonra pudra ile cildinizi rahatlatabilirsiniz. Tabi bu işler biraz da imkan meselesi. Maddi olarak sorun yoksa tüm bölgeye lazer epilasyon uygulayın. Bu uygulamada tam sonuç için birkaç seans gitmeniz gerekecektir. Biraz zahmetli ve uzun olacaktır ama bu yöntemden sonra tüylerinizden tamamen kurtulacaksınız.
Bikini bölgesindeki bu kıllar çoğu erkek için ( herkes için değil tabi zevkler tartışılmaz ) itici bir unsurdur. Çoğu kadında bu kıllar yüzünden mayo giymekten bile çekinirler. Bu yüzden lazer epilasyon sayesinde pürüzsüz, kaymak gibi bir cilde sahip olarak rahatlıkla mayonuzu giyebileceksiniz.
Unutmayın erkekler özellikle yaz aylarında kadınların mayolu hallerine bayılırlar. Mayo giydiğinizde koltuk altı kılları, bacak tüyleri ve genital bölge kılları en önemli yerlerdir. Giydiğiniz mayonun güzelliğinden önce kendi vücudunuzun güzelliğine önem verin. En pahalı ve güzel mayoyu da giyseniz , önce sizin vücudunuz güzel olmalıdır ki o mayoyu göstersin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ