10.12.2018 - Sosyal Hatun

Burun Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecekler

Burun Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecekler

Günümüzde burun bozuklukları artık basit estetik ameliyatlar sayesinde tarih oluyor. Kadınlar istedikleri şekildeki burunlara sahip olabiliyorlar. Burun estetik ameliyatı konusundaki uzmanlar tarafından yapıldıktan sonrasında dikkat edeceğiniz noktalar konusunda sizleri uyarmak istedik.

Burun estetik ameliyatı olduktan sonra ilk günde herhangi bir ağrı olmadığı için rahat edersiniz. Baş ağrıları olabilir , bu durum için doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. İlk gün akşamında burnunuzun üzerine soğuk kompres yapmanız ve başınızı hep yukarıya doğru tutmanız doktorunuz tarafından söylenecektir. Uyurken bol yastıkla başınızı oldukça yüksekte tutmalısınız.

Cildinizin yapısına bağlı olarak burun etrafında morarmalar ve şişkinlikler olabilir. Bu morarmalar 2. günden sonra olur. Bir hafta kadar morluklar ve şişkinlikler devam edebilir. Burun içindeki şişliklerin tamamen geçmesi 6 ay kadar sürebilir.

Burun ameliyatı olduktan sonra birkaç gün içinde burundan sızıntılar gelebilir. Bu durum doktorunuz tarafından da normal olarak değerlendirilecektir. Daha sonra burnunuzda da tıkanıklık oluşabilir.

Ameliyattan bir hafta sonra Ateller alınır ve ikinci hafta sonunda plaster çıkarılır ve burun tamamen açıkta kalır. Bir hafta sonra normal yaşantınıza dönebilir, işlerinizi yapabilirsiniz. Yine de burnunuzu ağır işlerden ve darbelerden korumanız gerekir. Makyaj yapma konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Eğer gözlük kullanıyorsanız ameliyat sonrası iki ay kadar gözlük takmayınız. Ameliyat sonrası şişlikler ve morluklar her gün daha azalacak, kendine olan güveniniz yerine gelecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ