22.08.2019 - Sosyal Hatun

Çocuklar İçin Hazırlanabilecek Doyurucu Yemekler Nelerdir?

Çocuklar İçin Hazırlanabilecek Doyurucu Yemekler Nelerdir?

Çocuklarının yemek yememesi hemen hemen her annenin sorunudur. Anneler, yemek sırasında çocukların önüne koyulan yemeği yemesi için ilgisini çekmeye çalışırlar. Ama sorun şudur; anneler değil, yemek çocuğun ilgisini çekmelidir. Peki, çocuklar için hazırlanabilecek doyurucu yemekler nelerdir?

Ev Yemekleri

Çocukların patatese karşı hep bir ilgisi vardır. Fakat annelerin bu konuda yaptığı hatalardan biri de patatesi çocuklara kızartma ile sevdirmesidir. Bunun yerine doyurucu bir özelliği olan patatesin yemeklerine alıştırmak gerekir. Patates yemeğini civciv gibi şekillere sokmak da çocukların ilgisini çekecektir.

Çocukların kabak sevmediği de ortadadır. İşte burada annenin görevi büyüktür. Çocuklara mücver yaparak hem kabağı sevdirebilir hem de bol vitamin almasını sağlayabilirler. Tost makinesinde balık yapmak hem kolay hem de lezzetlidir. Balığın, çocukların zihinsel gelişiminde büyük bir etkisi olduğundan dolayı bu yemeğe de her zaman yer verilmelidir.

Atıştırmalıklar

Çocukların çoğu okuldan aç gelir. Kimi öğlen yemeğini yemediği için kimi ise okulda çok koşturup bütün enerjisini harcadığı içindir.

Tarçın ve ballı muz dilimleri hazırlaması en kolay atıştırmalıklardan biridir. Evde bulunan tarçını ve balı muz dilimlerine dökerek hem güzel bir görüntü sağlanmış olur hem de çocuğun vitamin almasına yardımcı olur.

Çocukların meyveli yoğurt sevdiğini göz önüne alacak olursak, dondurulmuş böğürtlenli yoğurt onlar için ideal bir atıştırmalık olacaktır. Üzeri böğürtlenle kaplanmış dondurulmuş yoğurt hem sağlıklıdır hem de yapımı kolaydır. Tek yapılması gereken böğürtlenleri yoğurtla karıştırıp bir tabağa dizmek ve buzluğa atmaktır.

En kolay ve en sağlıklı atıştırmalık olarak meyve salatası örnek verilebilir. Geniş tabaklardan birine evde bulunan meyveleri dilimleyip gülen yüz, araba ve hayvan gibi çeşitli şekillere sokmak hem çocuğun onu zevkle yemesini sağlar hem de çeşitli vitaminleri bir arada almasına yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ