17.08.2019 - Sosyal Hatun

ÇOCUKLARDA ALERJİ

ÇOCUKLARDA ALERJİ

Bildiğiniz gibi, organizma yabancı bir madde ile karşılaştığında ( örneğin mikroplu bir madde ) korunmak için antikor denen maddeyi yapar. Bunlar saldırıyı önlerler. Bazı kimselerde antikor yapımı aşırı ve düzensiz olabilir. Organizma yerli yersiz antikor üretmeye başlar. Çiçek tohumlarını, bir kokuyu, bazı besinleri veya herhangi bir tozu bir zehirmiş gibi algılar verirler.

Deri ve solunum yolları , çok hassas olduklarından bu savunmanın kurbanı olurlar. Tahriş , öksürük v.b. durumlar görülür. Bundan dolayı tekrarlayan bazı nesneler alerjik niteliğe sahiptir.

Alerji yapan maddeler her kişi için ayrı bile olsa, alerji aileden de kalıtımsal olarak gelebilir. Egzama adayı bir babanın, saman nezlesi adayı bir oğlu olabilir. Büyürken çocuğun alerji konuları değişebilir. Bebekken egzama, daha sonra astım v.s. gibi . Her insanın az çok bir maddeye, özellikle kimyasal maddelere bir alerjisi vardır. Çocuğunuzda herhangi bir alerji durumu varsa özellikle aşılardan önce doktora bildirin ve alerji testi yaptırın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ