24.06.2019 - Sosyal Hatun

Diri ve dik göğüslere sahip olmanın yolları

Diri ve dik göğüslere sahip olmanın yolları

Her kadın evli de olsa, bekar da olsa göğüslerinin diri, dik ve güzel olmasını ister ve ayna karşısında gururla kendini seyretmek ister. Çünkü erkekler kadınlarda göğüs güzelliğine çok önem verirler, Neredeyse kadınlarda ilk dikkat ettikleri nokta göğüslerdir. Hele yaz aylarında ince kıyafetler giydiğinizde veya mayo ile göğüsler daha da ön plana çıkar.
Güzel görünüm için ilk dikkat edecekleriniz; duruş pozisyonunuz, göğüs bakımı ve doğru sütyen seçimidir. Göğüs bakımı için peeling önemlidir. Peeling yaptığınızda göğüsleriniz pembe ve daha canlı bir görünüme kavuşur.Peeling sonrasında soğuk duş yaparsanız kan dolaşımı hızlanır ve göğüsleriniz daha diri olur. Göğüsleriniz ufakta olsa, büyük de olsa soğuk su ile yapılan masaj dokularınızı sıkılaştırır. Göğüslerinize soğuk suyla dairesel hareketler ile masaj yapın. Soğuk su masajı ardından güzelce kremleyin ve yumuşak ve dairesel hareketlerle kremi yayarak masaj yapın.
Göğüslerimizde kas bulunmaz. Yağ dokusu, meme bezi ve deri örtüsünden ibarettirler. Göğüs jimlastiği memenin arka tarafındaki kasları kuvvetlendirir. Bu yüzden diri göğüsler için düzenli jimlastik yapın. Ellerinize bir ağırlık alarak dik konumdayken , dirsekten kırarak ağırlıkları sırayla yavaş yavaş kaldırıp indirin.Bu hareketi her gün en az 30 defa yapın.Göğüs bölgenizin kasıldığını ve ağrıdığını hissedeceksiniz.


Göğüslerinizi ayna karşısında her gün kontrol edin. Eğer kırışıklık veya diriliğinden kayıp hissediyorsanız, göğüs maskesi uygulayın. Göğüslerinizi mutlaka vücut yağı ile besleyin.
Göğüslerinizin sarkmaya başlaması genelde hamilelik ve fazla kilo alımından sonra artar. Bu zamanlarda özel olarak üretilen kozmetik ürünleri ile bakımınıza takviye yapmanız gerekir.
Bazen de istenilenden çok daha büyük göğüsler olabilir. Özelikle ergenlikte göğüsleriniz çok büyüyorsa gece sütyen takarak fazla büyümeyi önleyebilirsiniz.
Tabi göğüslerinizin diri ve dik kalmasını, sarkmasını engellemek için sütyen kullanımı da çok önemlidir. Size uygun sütyen seçimi de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta.
Göğüs bakımı için bitkisel birtakım takviyeler yapılabilir. Örneğin tunus baklası göğüslerin gelişmesini sağlar, dikliğini ve diriliğini korur, göğüslerinizi toparlar.
Günlük yaşantınızda spor yaparken veya dans ederken göğüslerinizin devamlı zıplaması gerektiği zamanlarda uydun bir sütyen kullanmayı ihmal etmeyin. Salınım ne kadar artarsa , sarkma ve gevşeme de artar.
İmkanınız varsa haftada bir masaj yaptırın ve cinsel ilişki sırasında veya ön sevişme sırasında partnerinizin göğüslerini sert bir şekilde hırpalamasına izin vermeyin, yumuşak hareketlerle masaj yapar gibi okşamalar hem daha zevk verecektir hem de göğüslerinizin sarkmamasını sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ