17.07.2019 - Sosyal Hatun

Elimizdeki Balık Kokusunu Gidermek İçin Yöntemler

Elimizdeki Balık Kokusunu Gidermek İçin Yöntemler

Limon yöntemi :

Taze bir limonu alarak, ince dilimlere kesiniz. Balıkla ilgili yapacaklarınız bittikten sonra kestiiniz bu limonları, avcunuzun içine alın ve ovuşturunuz. Bu şekilde limonun suyu da avucunuza çıkacak. Çıkan o suyu bir kaba akıtmaya bakın; çünkü elinizi bu suyun içinde belli bir süre bekleterek, balık kokusundan tam olarak kurtulmanız mümkün. Limonlu suyun içinde elinizi bir süre beklettikten sonra, elinizi su ile iyice durulayın. Soğuk su olması daha iyidir. Sonra sabunla da son kez yıkayın. Artık ellerinizde balık kokusundan eser kalmayacak.

Hala bir miktar koku hissediyorsanız, limon ve tuz karışımı ile ovun.

Eğer elinizde  açık yara var ise limon asit içerdiğinden o zaman bu yöntemi kullanmayınız.

Diş Macunu yöntemi :

Diş macununuzdan elinize bir miktar alın.. Daha sonra krem sürer gibi elinize yayarak sürün. Parmak aralarınızı da güzelce diş macunuyla ovun. Ardından ellerinizi su ile durulayıp, sabun ile yıkayınız. Balık kokusu diye bir şey kalmayacak.

Metal yöntemi :

Elinizden bir türlü çıkaramadığınız balık kokusundan kurtulmanın bir diğer yöntemi de metal yemek kaşıklarıdır. Avcunuzun içine metal yemek kaşığını koyun, bir süre bu durumda bekleyin. Hemen etkisi görülecektir. Hatta metal kaşıkla avcunuzun içinde kazıyormuş gibi yaparsanız, elinizde koku oluşturan minik atıklar da yok olacaktır. Elden zor çıkan kokulara karşı metal sabunları kullanabilirsiniz.

 

El Dezenfektanı kullanmak :

Koku gidermede hızlı çözümlerden bir diğeri de elinize dezenfektan sıkmak ve iyice temizlemektir. Bu şekilde elinize sinmiş olan balık kokusu gider..

Kahve Telvesi yöntemi :

Kahve telvesinin bütün kötü kokulara karşı etkili olduğu bilinir. Balık kokusunda da oldukça etkilidir. Kahve telvesinden biraz alarak, avuç içinize ve parmak aralarına sürüp ovalayınız. Daha sonra yine bol su ile yıkayıp, sabun ile tekrar yıkayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ