14.12.2018 - Sosyal Hatun

Ev Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerimiz zamanımızı en çok geçirdiğimiz alanlardır. Ömrümüzün ortalama bir yılını temizliğe ayırdığımızı düşünürsek aslında yaşadığımız ortamın üzerimizdeki etkisini anlamamız zor değil. Yeni bir eve çıktığımızda aklımızdan nasıl döşenmesi gerektiği geçerken mevcut evimizi değiştirmek de zorlu ancak eğlenceli bir işlemdir. basit bir iş gibi görülse de ruh halimiz üzerine etkisi yadsınamaz. Sizlere evinizde dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gerekenler üzerine ufak ipuçları vereceğiz.

Öncelikli olarak evin büyüklüğü belirleyici unsurudur. Büyük bir evde koyu renkler özgürce kullanılabilirken küçük evlerde önerilmez. Beyaz, krem vb. açık renkler evinizi olduğundan ferah ve geniş gösterecektir.

Evinizi sade veya gösterişli bir hale getirmek seçiminize kalmıştır, ancak iki durumda da fazla desen ve fazla renkten kaçınılmalı, birbirine uyumlu iki üç renk ve de belirli bir desen etrafında şekillenmelidir. Aksi takdirde göze hoş gözükse dahi sizi yoracak bir ortam olabilir.

Evinizin doğal ve huzur veren bir ortam olmasında en büyük etkenlerden biri de çiçek kullanımıdır. Canlı veya plastik çiçekler kullanabileceğiniz gibi çeşitli çiçek tabloları da iş görecektir.

Duvarlarda fazla tablo bulundurmamak, tabloların renklerinin birbiri ile uyumu dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Ayrıca ayna kullanımı evi olduğundan geniş gösterir. Desenli lazer kesim aynalar birçok mağazada bulunabilir.

Evinize alacağınız aksesuarların sadece görsel değil işlevli olması da önemlidir. Böylelikle fazla eşyalarınızı depolama imkânınız şık bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Parke kullanımı yaygınlaşmış olmakla beraber tercih edilmesi gerekir. Kolay temizleme, ortamı ferah ve şık gösterme vb. birçok işlevi vardır. Beyaz, kahve ve tonları, siyah gibi parke çeşitleri mevcuttur ve eşyalara uyumu ile seçim yapılabilir. Evinizi şık, en önemlisi ise ruhunuza uygun yaratabilmeniz dileklerimizle.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ