16.07.2019 - Sosyal Hatun

Geniş Kalçalıysanız Giyim Önerileri

Geniş Kalçalıysanız Giyim Önerileri

Türk kadınlarının kalça kısımları genellikle geniştir, bu yüzden ince kadınlara imrenirler. Fakat kıyafetleri seçerken doğru tercihlerle geniş kalçaları ince göstermek mümkündür.

Geniş Kalçalı kadınlar neler giymeli ?

Geniş kalçalı kadınlarda üst kısmı alt kısmına göre daha büyük armut tipi kadınlardır. Alt kısımdaki geniş yapıyı dengelemek gerekir. Dar ve yüksek belli pantolonlardan uzak durun. Ayrıca dar kesim eteklerden ve pantolonlardan uzak durmalıdır.

Geniş basenli kadınlar pantolon giyerken kalçadan sonra bollaşan modelleri tercih etmelidir. Skinny modellerden kaçının.

Etek tercihlerinizde de dar, vücudu saran kalem etekler yerine çan etek denilen aşağı kısma doğru hafif genişleyen etekleri tercih edin. Ayrıca kloş ve salaş eteklerde giyilebilir.

Pantolon veya eteğin üstüne giyilecek kazak veya bluzlarda V yakalı olanları tercih edin.

Geniş kalçalı kadınların ayakkabı seçiminde düz tipler ve dolgu topuklar önerilmez. Yüksek topuklu ayakkabılar, stiletto türü ince topuklar giyilebilir.

Geniş kalçalı kadınlarda oluşturulacak kombin V yaka bir üst giyim, bollaşan bir pantolon ve topuklu bir ayakkabı şeklinde oluşturulabilir.

Geniş Basenli Kadınlarda Kıyafetlerin Renkleri

Önemli olan dikkatleri geniş olan alt kesimimizden uzak tutmaktır. Üst taraftaki renkler daha göz alıcı ve canlı olacak, alt kesimlerde düz ve dikkat çekmeyecek renkler olacaktır.

Üst giyimde çizgili, çiçekli, desenli , canlı renkli bluzları giyerken, alt kısımda siyah, koyu renkli diğer renklerde düz renkleri tercih edin. Büyük desenli eteklerden ve alt giyimden uzak durun. Genellikle en ideal alt giyim rengi siyahtır.

Abiyelerde ise bol dökümlü kloş abiyeleri tercih edin. Tabi V yaka olayını unutmayın. Aksesuar olarakda küçük model çanta ve büyük gösterişli kolyeleri seçin.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ