15.08.2019 - Sosyal Hatun

Genital Bölgede Kötü Koku

Genital Bölgede Kötü Koku

Kadınların çok sık rastladıkları ve çok rahatsız oldukları durumlardan biri genital bölgeden gelen kötü koku gelmesidir.

Bu kötü kokunun nedeninin ve tedavisinin araştırılmasından önce ilk tesbit edilmesi gereken bu koku ne zamandır var. Kendini bildin bileli mi yoksa bir süre öncemi başladı ?

Belli bir süre önce bu koku olayı başladıysa bu tıbben araştırılması gereken bir durumdur. Yoksa bünye oldum olası bu çeşit kokyorsa pek fazla yapacak bir durum yoktur. Kadının kendi normal akıntısının kokusudur ve bu durum değiştirilemez. Bu kokunun önlenmesi için kullanılacak parfüm, deodorant ve bunun gibi koku bastırıcıların kullanılması tam tersine enfeksiyona neden olabilir. Enfeksiyonun kendisinin ortaya çıkardığı da buna eklenir.

Sonuç olarak doğaldır , oranın doğal bir akıntısının bir sonucudur. Eğer bu durum rahatsız edici olsada genital bölgeye parfüm, deodorant gibi maddeler kullanmıyoruz. Ph uyumlu mendiller ve bunun gibi enfeksiyona yol açmıyacak ürünler kullanılabilir.

Enfeksiyon var ise ve kötü koku bu enfeksiyon kaynaklı ise , enfeksiyonun nedeni araştırılmalı, doktorunuzun vereceği ilaçlarla enfeksiyon yok edilmelidir. Enfeksiyon geçince onun kötü kokusu da geçecektir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ