25.06.2019 - Sosyal Hatun

Göbek Düşmesi Nedir Nasıl Geçer?

Göbek Düşmesi Nedir Nasıl Geçer?

Göbek deliği etrafında şişlik,yürümede ayakta durmakta zorluk çekme,ateş ve kusmaya neden olan halk arasındaki geleneksel tedavi yöntemleriyle düzelebilen bir rahatsızlıktır. Ekseninden başka bir noktaya kayma göbek ağır kaldırmanın da etkisiyle orta çıkar. Kişiler şikayetlerini dindirmek için kendilerine farklı bir yaşam tarzı oluştururlar. Yedikleri, içtikleri, hobileri, moral durumları ve daha nice kendi isteklerine bağlı olması gereken durumları kendi isteklerine göre değilde bu rahatsızlık çerçevesi içinde belirlemek ve hayatlarını buna göre devam ettirmek zorundalardır.

Göbek düşmesi hastalıktan ziyade bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla her hastanın durumu ayrı ve özel olarak değerlendirilmelidir. göbek düşmesi nedir nasıl geçer Testlerde, tetkiklerde, röntgende,tomografide, kan testlerinde görülmeyebilir. Altta yatan patalojik bir nedene bağlıdır. Göbeği düşen kişilerde tekrar yerine gelmeyeceğine inanılır. Karın içi basıncın artmasına neden olan bu rahatsızlık, baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, halsizlik, iştah kaybı, gaz şişkinliği, kabızlık gibi rahatsızlıkları da beraberinde getirebilir. Nedenlerinden biri de göbek deliğinin derin olmasıdır.

Göbek Düşmesi Nasıl Geçer?

Halk arasındaki geleneksel yöntemlerle de tıpla da giderilebilir. Koca karı denilen yöntemde masaj yapma, sıcak su tulumu uygulaması, geleneksel bardak vurma tutma çekme yöntemi, Hacamat, göbeğe uygulanan sabun, şampuan, hamur, yumurta, yumurta akı, soğan, kına ve mutfakta aklınıza gelebilecek her türlü malzeme kullanılır. Göbek düşmesinin koca karı yöntemlerinden bir diğeri ise göbek bağlaması veya kuşak bağlamasıdır.

Göbek düşmesi nedir nasıl geçer Bir diğer yöntem ise şudur, kişi sırt üstü yatırılır, göbek çevresi sıcak ve sabunlu su ile ovulur, şahadet parmağı ve orta parmak göbeğe sokulup üç kez çevrilir, sonra bir adek yumurta akına kına konularak bulamaç yapılır, göbeğin üstüne sürülür ve bir saat sonra alınır. Ve sabunlu suyla yıkanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ