20.05.2019 - Sosyal Hatun

Göz altı kırışıklıklarından kurtulmanın yolları

Göz altı kırışıklıklarından kurtulmanın yolları

GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTULMANIN YOLLARI

Göz altı kırışıklık sorunu genellikle ileri yaşlarda karşımıza çıkan bir sorundur. Bu olay kişilerin cilt tiplerine göre değişiklik gösterir. Bazı tiplerde çok belirgin olurken , kimilerinde çok daha az belirgin olurlar. Günümüzde gözaltı kırışıklıklarını stres, yaşam biçimi ve sağlıklı beslenmenin yakından etkilediği bir gerçektir. Tabi kalıtımsal durumda sözkonusudur.
Normalde yaşlandıkça kişilerin ciltleri daha incelir ve elastikiyetini zamanla kaybeder. Elastiklik azaldıkça kırışıklık artmaya başlar. Özellikle kadınların kendilerine sorun ettikleri bu mimik kırışıklıkları aynaya baktıkça can sıkıcı bir durum yaratır.


Bahsedilen bu mimik kırışıklıkları yapmış olduğumuz her mimikte derimizin katlanmasına çiziklerin cildimizde yer etmesine neden olur. Derimizin elastikiyetini kaybetmesi tabiki çevre şartlarına bağlı olarak da değişmektedir. Çevre şartları dışında alkol tüketimi, sigara tüketimi, cildimizin gerekli nem dengesinin sağlanması gibi etmenler de etkilidir.
Cildimizin kırışmasını engellemenin bir faktörüde güneş ışınlarından uzak durmaktır. Güneş ışınlarına karşı ya gözlük kullanmalı ya da koruyucu kremler kullanmalıyız. Cildimizi koruyalım derken , cildimize sürdüğümüz kimyasallar ile zarar da verebiliriz. Doğal olmayan her şey buna besin maddeleri de dahil cildimizi inceltir ve kırışıklık için zemin hazırlar.
Bu yüzden kırışıklıkları kapatmak veya tedavi etmek için pahalı kremleri kullanmak yerine doğal bir takım yöntemler izlememiz daha doğru olacaktır. Doğal yöntemlerden bazıları hakkında size bilgi vereceğiz .
Zeytinyağı : İçerdiği antioksidanlar sayesinde cildimizin yaşlanmasını, gerilmesini ve kırışmasını engelleyen doğal bir üründür. Bir çay kaşığı kadar saf zeytinyağını gözaltı çevrenize ve kırışıklıklara yavaş hareketlerle yedirerek sürün. Yarım saat bekleyip sonrasında ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Kayısı çekirdeği yağı : Bu yağ cilt lekelerine iyi geldiği gibi kırışıklıklar için de faydalıdır. Bunun nedeni de içeriğindeki A vitaminidir. Kayısı çekirdeği yağını göz çevresine ve kırışıklıkların üzerine yumuşak hareketlerle sürün. Sonrasında ilik suyla yıkayabilirsiniz.

Buğday yağı : İçeriğinde bulundurduğu E vitamini sayesinde ciltteki kırışılıkları yok etmede çok etkilidir. Göz çevresine masaj yaparak sürün yarım saat sonrasında ılık suyla yıkayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ