22.05.2019 - Sosyal Hatun

Hamile iken Dinlenilecek Müzikler

Hamile iken Dinlenilecek Müzikler

Hamile iken Dinlenecek Müzikler

Çoğu yerde duymuşsunuzdur, hamileyken bebeklerine müzik dinletmenin bebeğe yararı olduğunu. Peki bu doğru mu ?

Cevabı çok basit. Kesinlikle evet! Karnınızdaki bebeğiniz daha doğmadan sizden ve çevresel faktörlerden etkilenir. Üstelik bu kanıtlanmış bir durumdur. Özellikle bebeklerin ses dalgalarını algıladıklar ve bu ses dalgalarının kendi üzerlerinde etkileri olduğu bulunmuştur. Hamileyken müzik dinlemenin bebek üzerinde, stresi azaltıcı, kulak ve dil gelişimine etki, fiziksel gelişime etki, sosyal gelişime etki, zihinsel gelişime etki, duygusal gelişime etki gibi faydaları vardır.

Hamile iken Dinlenecek Müzikler

Bebeğe dinletilecek müzikler dikkatlice ve özenle seçilmelidir. Özellikle sakin ses dalgası ve ritimler içeren hafif müzikler seçilmelidir. Başta klasik müzik geliyor tabiki. Anne karnındaki bir bebeğin en yakın duyduğu ses annesinin kalp atışıdır. Buda dakikada ortalama 70 defa atan bir kalp sesidir. Bu kalbin ritmine uymak odukça önemlidir. Bu ritimde klasik müziklerde mevcuttur. Daha çok Mozart‘ın klasik serisi bebekler üzerinde oldukça rahatlatıcı bir etki göstermiştir.

Hamilelik döneminin 4. ayından itibaren bebekler anne karnından sesleri duymaya başlar. 24. haftada ise dış ortamdaki sesleri duymaya başlarlar. Yani anne karnındaki bebeğe 24. haftadan sonra müzk dinletilmeye başlanmalıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ