25.06.2019 - Sosyal Hatun

HAMİLELİKTE AĞIR KUSMALAR, ALBÜMİN VE AĞIR ZEHİRLENME

HAMİLELİKTE AĞIR KUSMALAR, ALBÜMİN VE AĞIR ZEHİRLENME

,

Ağır Kusmalar

Ağır kusmalar kötü bir yüz, zayıflık ve kabızlık ile beraber görülür. Bazen hamileliğin başındaki klasik kusmalar daha çoğalır ve dışkıda sümüğümsü maddeler , yumurta akı gibi şeyler ve safra görülür. Bu kusmalar ağızda çok ekşi ve acı bir tat bırakır.

Önüne geçmek için bazı kadınlar perhize başlarlar, bu yanlıştır. Eğer böyle kusmalarınız varsa düzenli olarak tartılın. Kilo kaybettiğinizi görürseniz, birkaç kilo daha vermeyi beklemeden, ateşiniz çıkmadan, çektiğiniz kabızlık ilerlemeden, idrar ölçüsü azalmadan bir doktora başvurun.

Kusmalar her zaman iyileştirilir fakat bazen doktor reçetesinde hastasını veya hastanın ailesini hayrette bırakan tedbirler isteyebilir. Örneğin bir hastane veya bir bakım evinde hastasının büsbütün yalnız bırakılmasını isteyebilir. Emin olun doktor böyle derse, düşündüğü birçok şey vardır. Aslında çoğu kere korku ve aile içi anlaşmazlıklar vesaire gibi nedenler bu kusmaları etkiler.

Hamilelikte şeker hastalığı ( Albümin ) ve ağır zehirlenme

Normal olarak idrarda albümin bulunmaz. Albümin vücuda yumurta , et gibi besinlerle girip dokuları geliştirmeye faydalıdır. Böbrekler tarafından değişik maddelere ayrılır, sonunda bu maddeler idrar yolu ile atılır. Bazen böbrek bir hastalık sonucu görevini yapamaz ve albümin saf halde karışır. Bunun sonucu idrarda albümin görülür.

Kaldı ki, hamilelik özellikle son aylarda albümüne hazırlıklıdır. Bunun için düzenli aralıklarla idrar tahlilleri yaptırmak gerekir. En ufak bir albümin görüntüsünü meydana çıkarmak gerekir.

Albümin, bir tansiyon yükselmesi ile birlikte görülürse (15 16 en fazla 10 11 en az ) ani bir kilo artışı, geçmeyen baş ağrısı, bacakların, ellerin, yüzün şişmesi, görme bozukluğu, gözlerin önünde siyah noktalar oluşması, bulanık görüntü gibi belirtiler ağır zehirlenme belirtileridir. Bunlar ne olursa olsun hemen tedavi edilmesi gereken, vücudun zehirlendiğini gösteren işaretlerdir. Bu belirtiler fazlalaşırsa havale nöbeti denen kötü bir durum olabilir. Bu nöbetlerden 30 yıl öncesine kadar birçok kadın ölüyordu ama şimdi bu çok enderdir. Günümüzde ancak düzenli olarak doktora gitmeyen kadınlarda görülür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ