15.08.2019 - Sosyal Hatun

Hamilelikte Başlıca Diş Sorunları Nedir Ve Tedavisi Nasıldır?

Hamilelikte Başlıca Diş Sorunları Nedir Ve Tedavisi Nasıldır?

Hamilelikte Başlıca Diş Sorunları Nedir Ve Tedavisi Nasıldır?

Hamilelik dönemi hakkında en fazla merak edilen konulardan biri de hamilelikte diş sorunları ve diş tedavisi konusudur. Dilerseniz çokça merak edilen bu konu hakkında makalemiz üzerinden detaylı olarak bilgiler sunalım.

Hamilelikte diş sorunları ve diş tedavisi oldukça önemlidir. Gerek anne adaylarının ve gerekse de dünyaya gelecek olan bebeklerin genel sağlığının tehlikeye atılmaması amacıyla uzmanlar bu konuda uyarılarda bulunmaktadırlar.

İşte Hamilelikte Diş Tedavisi Ve Diş Sorunları Hakkında Uzmanlar Tarafından Yapılan Uyarılar Şunlardır;

  • Anne adayları diş tedavilerini ve var olan diş sorunlarını hamilelik dönemi öncesinde halletmeli: Uzmanlar anne adaylarının diş tedavilerinin ve diş sorunlarının henüz hamilelik dönemine girmeden önce halletmeleri gerektiğinin altını çizmektedirler. Uzmanlar varolan diş sorunlarının hamilelik dönemi içerisinde yaptırılması durumunda gerek anne adaylarının ve gerekse de bebeklerin özellikle enfesiyon kapabileceğinin altını çizerek bu nedenle bu anlamda anne adaylarını uyarmaktadırlar.
  • Hamilelik dönemi boyunca her 3 ayda 1 diş ve dişetleri bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları gerekiyor: Uzmanlar anne adaylarının hamilelik dönemi boyunca her 3 ayda 1 olmak üzere düzenli olarak diş ve dişetleri bakımlarını mutlak olarak yaptırmaları gerektiğinin altını önemle çizmektedirler. Uzmanlar pekçok anne adaylarının bu konuda hassas davranmadığının altını çizmekte ve dolaysıyla bu durumun bebeğe ve anne adaylarına da ciddi analmda sorunlar teşkil edebileceğinin altını çizmektedirler.
  • Çok gerekmedikçe bu dönemde diş tedavisi yaptırılmamalı: Uzmanlar özellikle de hamilelikte çok ciddi olmayan diş sorunlarının yaptırılmaması gerektiğini belirtmektedirler. Örneğin dişlere estetik verilmesi gibi keyfi durumlara başvurulmaması gerektiğini belirtmektedirler.

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte diş tedavisinin yapılabilmesi için ilk olarak ilgili doktordan onay alınması gerekmektedir. Doktorun uygun görmesi durumunda hamilelikte diş tedavisi yaptırılabilmektedir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere hamilikte diş tedavisinin olumsuz riskler ortaya çıkarabileceğinden dolayı bu sorunun hamilelik dönemi öncesinde ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Hamilelikte diş sorunları ve diş tedavisi hakkında bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız. Hamilelikte diş sorunları için doktora başvurulması gerektiğini belirtmek isteriz. Hamilelikte ortaya çıkabilecek tüm sorunlar için ilgili doktora başvurulması gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ