17.07.2019 - Sosyal Hatun

Horlamanın Çaresi Yok mu?

Horlamanın Çaresi Yok mu?

Horlama bizim kendimiz için olmasa da yataktaki partnerimiz veya odadaki başkaları için bir kabus olabilir. Artık horlamadan kurtulmanın bir yolu var : Radyo Frekans Yöntemi

Horlama burun ve ağız bölgesindeki daralmalara bağlı olarak uyku esnasında meydana gelen sestir. Radyo frekans yöntemi dediğimiz tedavi ağrısız, kansız ve yan etkisiz bir yöntemdir.

Radyo frekans cihazının oluşturduğu yüksek frekanslı elektrik akımı, proplar yardımıyla dokulara verilip dokuların küçültmesi ve aynı zamanda sertleşmesi sağlanır. Bu yöntem dokularımızda herhangi bir kayıba, zarara ve rahatsızlığa sebep olmaz. Tedavi belli seanslar halinde yapılabilir. Radyo frekans yumuşak dokunun içine enerji vererek, yumuşak olan damağın sertleşmesi ve eğer uzadıysa küçük dilin kısaltılması sağlanabilmektedir.

Bu yöntem lokal anestezi ile yapılan ve 5 dakika süren bir işlemdir. Üç hafta ara vererek dört veya beş seans uygulanabilir. Bu yöntem sayesinde uykuda sorununuz kalmayacak kaliteli ve kesintisiz uykunuza kavuşacaksınız.

Kilo almak, küçük dildeki yağ oranını da arttırdığı için horlamayı arttıran bir nedendir. Aynı şekilde alkol kullanımı da kasların gevşemesini sağladığından horlamayı arttırır. Aşırı yorgunluk durumu ve uyku ilacı kullanmak da horlamanın nedenlerindendir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ