17.08.2019 - Sosyal Hatun

Karboksiterapi İle Zayıflama

Karboksiterapi İle Zayıflama

Karboksiterapi, cerrahi olmayan, deri altı dokusuna doğrudan saf CO₂ (karbondioksit) gazı enjekte edilmesi yönetimine dayanan bir kozmetik ilaç tedavisidir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ve Avrupa resmi ilaç daireleri tarafından klinik olarak test edilmediği ve onaylanmadığı halde 1930’lı yılların başından itibaren dünyada tedavi amacıyla kullanılmıştır. Karboksiterapi ile zayıflama özellikle 1990’dan sonra Amerika ve Avrupa’da sıkça uygulanmaya başlanmış, zayıflama dışında yağ hücrelerini öldürme, kan akışını uyarma, cildin esnekliğini iyileştirme ve selülit görünümünü azaltma tedavisinde de popüler bir uygulama haline gelmiştir.

Tedavisinin vücuda olumsuz bir etkisi, alerjik bir riski var mıdır?

CO₂ oksijene kıyasla çok daha seri dağılan ve vücudumuzun pek de yabancı olmadığı bir maddedir. Bu sebepten dolayı alerjik bir reaksiyon beklenmemektedir.

Hangi tedavilerde kullanılır?

Doğum ve kilo sonrasında oluşması muhtemel çatlaklar gibi cilt estetiğini bozan durumların tedavisinde, saç dökülmesi ve cilt gençleştirme tedavisinde, yara izlerinin giderilmesi ve yağ hücrelerinin öldürülmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır. Yaş sınırı yoktur, hemen her yaştaki kişilere uygulanabilir.

İşlem sırasında ve sonrasında ağrı hissedilir mi?

İşlemin enjekte bir işlem olması nedeni ile enjeksiyon esnasında ve kısa bir süre sonrasında hafif bir sızı hissedilebilir fakat bu tolere edilebilir büyüklüktedir.

Tedavi süresi nedir?

Karboksiterapi hızlı ve etkili bir tedavidir. Tedavi edilecek rahatsızlığın önemi ve büyüklüğüne göre tedavisi süresi belirlenir. Ortalama bir tedavi yaklaşık 15 hafta sürmekte ve en az haftanın 1 günü yaklaşık 10 dakika süren tedavi uygulanmaktadır.

Tedavi sonrası etki ne kadar zamanda gözlemlenir?

Genellikle 5. Haftanın sonunda ciltte gözle görülür derecede olumlu bir görüntü oluşur. Fakat tamamıyla tedavinin planlandığı gibi sonuçlanması, tedavi sonrasındaki ilk 5.-6. ayın sonunda gerçekleşmektedir.

Karbondioksit zehirli midir?

Karbondioksit zehirli değildir. Genellikle kuvvetli bir zehirli gaz olan Karbonmonoksit ile karıştırılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ