11.08.2019 - Sosyal Hatun

Kaşların Doğal Olarak Kalınlaştırılması

Kaşların Doğal Olarak Kalınlaştırılması

 

Son zamanlarda kalın kaşlar çok moda,bu yüzden kalın ,belirgin ve güzel kaşlara sahip olmayı herkes istiyor. Bu kaşlar için botoks ve estetik yaptırmaya gerek yoktur. Doğal yöntemlerle de evinizde kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

1.YÖNTEM : SOĞAN SUYU

Soğan suyu kokusu nedeniyle bize hoş gelmese de kaşların kalınlaşmasında etkilidir.İçerisinde bulunan kükürt sayesinde kaşlar olduğundan daha kalın olur. Ufak bir soğanı rendeleyin, çıkan su ile kaşlarınıza yumuşak bir şekilde masaj uygulayın. 5-6 dakika bekledikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Birkaç hafta günde bir kez bu tedaviyi uygulayın.

2.YÖNTEM : HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı çeşitli proteinlerin yanısıra demir ve minerallerin sayesinde kaşların uzamasını sağlar. Aynı zamanda kaşların daha koyu olmasını sağladığından daha kalın gözükmesine neden olur. Kaşlarınızın üzerine birkaç damla hindistan cevizi yağı sürüp yedirelim.Kan dolaşımını arttırmak için hafifçe masaj yapın. Gece uyguladığınız hindistan cevizi yağı sabaha kadar kaşlarınızda kalsın. Sabah ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu yöntemi her akşam uygulayabilirsiniz.

3.YÖNTEM : YUMURTA SARISI

Yumurta protein açısından büyük bir kaynaktır. Yumurta sarısı saçların güçlenmesini sağladığı gibi kaşlarında güçlenmesini ve uzamasını sağlar. Bir yumurtayı kırıp beyazı ve sarısını ayırın. Yumurta  sarısını krema kıvamınaa gelene kadar çırpın. Bir parça pamuk yardımıyla kaşlarınızın üzerine sürün. 15-20 dakika kaşlarınızda bekletip daha sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir veya iki defa uygulama yapabilirsiniz.

4.YÖNTEM : HİNT YAĞI

Kaş kalınlaştırmanın bir diğer yolu da hint yağıdır. E vitamini mineral ve protein açısından oldukça zengindir. Hint yağı aynı zamanda tedavi edici özelliklere de sahiptir. Hint yağı kısa sürede seyrelen ve dökülen kaşları kalınlaştırır ve dolgunlaştırır. Hint yağını uygularken dikkat edilecek önemli nokta derinize fazla değdirmemenizdir. Cilde fazla temas ettiğinde gözenekleri kapatarak cildin hava almasını engeller. Kaşlarınızı iyice temizleyip , tercihen banyo sonrası her akşam yatmadan önce kaşlarınıza 2-3 dakika boyunca pamukla hint yağını sürün. Sabaha kadar kaşlarınızda kalabilir sabah ılık suyla yıkayarak temizleyiniz.

5.YÖNTEM : VAZELİN

Vazelin kaş köklerindeki nemi tutmaya ve korumaya yardımcı olur. Bu kaşlarınızın daha uzun ve dolgun olmasını sağlar. Vazelini kaşlarınıza ince bir tabaka halinde uygulayın. Akşam yaptığınız uygulama sabaha kadar kaşlarınızda kalabilir. Sabah ılık suyla yıkayabilirsiniz. Her gece bu uygulamayı tekrarlayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ