17.08.2019 - Sosyal Hatun

Kendi Kendini Kusturmak

Kendi Kendini Kusturmak

Kendini kusturma eylemi 12 yaşın altındaki çocuklarda, hamile ve emziren kadınlarda kesinlikle yapılmaması gereken bir harekettir. Kilo kaybetmek amacıyla yapılan kusturmak da oldukça sakıncalıdır.

HANGİ ZAMANLARDA İYİ GELİR ?

Herhangi bir zehir, zararlı olan yemek ve içecekler, aşırı alkol alınıp mide bulantısı hallerinde yöntemiyle vücudumuz bu zararlı durumdan kurtulabilir.

Ancak kuvvetli bir zehir veya kimyasal birşeyler yutulmuşsa kusmak bir çözüm getirmez. Bu durumlarda tıbbi müdahale şarttır.

KUSMANIN VÜCUDUMUZA ZARARLARI

Zorla kendinizi kusturmak vücudunuz için çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Zorla kendinizi kusturduğunuzda vücudunuzdaki mineraller de gider, yemek borunuzun tahriş olmasına ve yanmasına sebep olur, solunum borusunun şişmesine neden olur.

Kilo vermek amacıyla asla kendi kendinize kusmayın. Kusarak kilo vermeye çalışırsanız, yetersiz beslenme sonucu diğer hastalıklara yelken açarsınız.

KOLAY KUSMA YÖNTEMLERİ

Kusacağınız yeri seçip boğulmamanız için başınızı aşağıya doğru eğip sağlam bir şekilde durun. İyice yıkadığınız işaret veya orta parmağınızla dilinizi arkaya doğru itin. Parmak uçlarınızı aşağı doğru bastırın. Biraz sonra öğürme başlayacaktır. Kusmanız bittikten sonra ellerinizi ve ağzınızı güzelce yıkayın.

Kusmak için birçok başka yöntem vardır. Kesinlikle yabancı bir cisimle, kaşık, sopa gibi sert cisimlerle bu işlemi denemeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ