20.05.2019 - Sosyal Hatun

Kulak İçerisinde Sivilce Neden Çıkar ?

Kulak İçerisinde Sivilce Neden Çıkar ?

Özellikle yağlı ciltlere sahip olanların sıkça karşılaştıkları sivilce problemleri, kulak veya burun gibi iç alanlarda da çıkabilmektedir. , bebeklerde ve çocuklarda yetişkinlere oranla daha çok görülmektedir.

Kulakta çıkan sivilceler, kulağın dışında ve ucunda görülebildiği gibi kulağın içinde de görülebilmektedir.

Kulak İçerisinde Sivilce Neden Çıkar ?

  • Kulak içerisinde çıkan sivilce de diğer sivilceler gibi gözeneklerimizin tıkanması sonucu kıl köklerinin iltihaplanma olayıdır.
  • Kulaklarımıza sürekli elimiz ile temas edersek, kirli ellerimizden geçen bakteriler sivilce oluşumuna neden olabilir.
  • Kulaklarınızı düzenli olarak temizlememekte bir sivilce oluşum sebebidir. Bu yüzden düzenli günlük kulak temizliğimizi yapmalıyız.
  • Kulak içerisinde çıkan sivilcelerin yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle küçük çocuklarda görünme nedeni şudur. Küçük çocuklar ve bebekler elleriyle kulaklarını kaşıyabilirler ve istemeden çizikler oluşturup kanatabilirler. Bu durumda da açık olan yaraya bakteriler temas eder ise bölge iltihaplana bilir ve sivilce oluşumu gözlenebilir.

Bu ve bunun gibi bir çok sebepten kulak içerisinde sivilce çıkabilir. Bu sivilceler genellikle hafif acı vermek dışında bir problem yaratmazlar. En fazla 2 gün içerisinde kaybolurlar. Ancak ciddi bir durumla karşı karşıya iseniz mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuğçe k. dedi ki:

    Sadece çeken bilir

BİR YORUM YAZ