16.08.2019 - Sosyal Hatun

Kulak Memesinde Sivilce Nedenleri

Kulak Memesinde Sivilce Nedenleri

nedenleri hem yağlı cilt yapısına sahip olmakla hem de yegâne olarak çıkabilmektedir. Tek tük kendini gösteren sivilceleri evde tedavi etmesi de oldukça kolay olmaktadır. Peki, bu tedavi yöntemleri nelerdir? Şimdi bunu inceleyelim: İlk olarak sabahları kalktıktan ve gün içerisinde egzersiz yapılıyorsa bu aşamadan sonra mutlaka duş alınarak kulaklar temizlenmelidir. Sivilce sabunu kullanılması da etkili bir yöntemdir. Böylelikle sivilce sabunları sivilcenin kuruyup dökülmesini sağlamaktadır.

İçerisinde benzoil peroksit bulunduran bir jel kullanılabilir. Benzoil peroksit jel nedir? Bu konuya şöyle açıklık getirilebilir: Sivilce üzerine yerleşen bakterilerin gelişiminde önleyici bir akne tedavisi ilacıdır. İlacın muhteva ettiği benzoil peroksin yağlı cilt yapısını onararak sivilce oluşumunu engelleme de etkinlik göstermektedir. Kulak da sivilce oluşumunda diğer önemli bir nokta da yine kulak da oluşan siyah noktalar deri gözeneklerini tıkadığı için bir süre sonra bu durum sivilce oluşumuna ortam hazırlar.

Bunun içinde kükürtlü sabunlar kullanılabilir. Saç kökünün yağlı oluşu kulaklara kadar yağ salgılanmasına neden olmakta ve yine kulak da sivilce oluşmaktadır. Bunun içinse yağsız bir şampuan kullanılmalıdır. Çünkü yağsız şampuanlar saç diplerinin gözeneklerini tıkamamak da ve yukarı da bahsetmiş olduğum nedenden ötürü kulak da sivilceye neden olmamaktadır. Saç modeliniz de kulak içi yağlanmasına sebep teşkil etmekte bir diğer önemli püf noktadır.

Ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim bu sebebi de şöyle açıklayabilirim: Kulaklarınızı kapatan saç modelleri kulak içi terlemeye ve yağ salgılanmasına neden olacağından sivilceye bu anlamda da ortam hazırlar. Genel olarak kulak temizliği ve saç temizliği kulak da sivilce çıkmasını önlemek de olan iki önemli özelliktir. Eğer ağrılı aknelerden oldukça rahatsızlık duyuyorsanız cildiyeye gitmeniz de fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ