15.08.2019 - Sosyal Hatun

Lazer İle Çil Tedavisi- Çiller Nasıl Geçer?

Lazer İle Çil Tedavisi- Çiller Nasıl Geçer?

Beyaz tenli ve hassas ciltlerde daha çok görülen çiller, kimileri tarafından sevilirken, kimileri de ciltlerinde bulunan çillerden hiç hoşlanmaz ve çillerden kurtulmak için türlü yollar denerler. Çillerin meydana gelmesinde iki önemli etken vardır. Bunlardan ilki genetik yapıdır. Bazı kişilerin genetik yapıları gereği ciltlerinde çiller oluşabilmektedir. Çillerin oluşumundaki ikinci ana neden ise, fazla güneş ışığına maruz kalmaktır.

Çillerin yok edilmesi ile ilgili bitkisel, kimyasal ve lazer tedavisi gibi birçok yöntem kullanılmaktadır. Çillerin yok edilmesinde kullanılan bitkisel tedaviler büyük bir zaman ve uğraş istediğinden, çillerinden kurtulmak isteyen kişiler kimyasal tedavi yöntemleri ile çil tedavisine yönlenmektedirler.

Çillerinden kurtulmak için kimyasal yöntemlere başvuran kişiler için 3 ayrı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri, çillerin üzerine uygulanan renk açıcı kremlerdir. Amacına ulaşması için her gün düzenli olarak kullanılması gereken bu kremler seçilirken içeriğinde cilde zarar veren maddelerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Cildin üst tabakasının soyularak uygulanan kimyasal peeling yönteminde birkaç seansın ardından ciltte açılma görülmektedir. Kimyasal peeling yönteminde iyileşme süreci2 ile 3 gün arasındadır.

Lazer ile çil tedavisi, çiller nasıl geçer? Sorusuna verilen en net cevaptır. Lazer ile yapılan cilt tedavisinde, cildin altında yer alan kan damarları yakılarak çillerin ciltte oluşturduğu görünüm azaltılır ya da tamamen yok edilir. Tedavi sonrası ortaya çıkan ve birkaç gün içinde geçen kızarıklık, morarma ya da ciltte oluşan kabarıklık dışında uzun vadede bir yan etkisi bilinmemektedir. Ancak çillerinden kurtulmak isteyen kişiler lazer tedavini kullanmak istiyorsa, bu tedavinin uygulanacağı merkezi çok iyi seçmelidir. Çilin yok edilmesi sağlanmaya çalışılırken, cilde yüksek oranda verilen lazer, cildin yanmasına ve geri dönüşümü olmayan zararlara neden olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ