17.07.2019 - Sosyal Hatun

Makyaj Pişirme Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Makyaj Pişirme Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Son dönemin en popüler makyaj tekniği “make up baking” yada Türkçe adıyla “” nedir ve nasıl yapılır ?

Makyaj Pişirme Nedir ?

Yaptığınız makyajın porselen gibi gözükmesini sağlayan, sadece pudra ile uygulana bilen bir yöntemdir. Özellikle fotoğraflarda parlak ve dümdüz bir görüntü sağlayan bu yöntem, sadece bebek pudrasıyla uygulanan oldukça ucuz ve basit bir yöntemdir.

Yöntem aslında yıllardır biliniyordu. Eski bir sahne ve film makyajı olan bu yöntem, gelişen teknoloji ile ceplerimize giren fotoğraf makineler gibi telefonlarımız sayesinde günlük yaşama taşındı.

Makyaj Pişirme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle cildimizi güzelce nemlendiriyoruz. Ardından normal bir şekilde fondoten ve kapatıcımızı kullanıyoruz. Şimdi Dikkat bu işlemden sonra cildimize ıslak bir makyaj süngeri ile bebek pudrası uyguluyoruz. Bu uygulamayı yaparken oldukça yavaş hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü suyla karışan pudrayı yapış yapış bir hale getirmeden sürmeliyiz.

Pudra sürme işlemimiz bittikten sonra 5-6 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra geniş bir fırça ile cildimizi güzelce süpürüyoruz. Ve aynaya bakıyoruz 🙂 Farkı görüyoruz 🙂

Bu işlemden sonra cildinize allık gibi işlemler uygulayıp normal makyajınızı yapabilirsiniz.

NOT: Bu işlemi normal bir pudra ile yapabilirsiniz. Ancak normal pudralar ciltte fazla dayanmamaktadır. Bu makyaj tekniği için özel pudralar üretilmiştir. Onları kullanarak uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ