14.08.2019 - Sosyal Hatun

Parfüm Nasıl Denenir Püf Noktaları Nelerdir ?

Parfüm Nasıl Denenir Püf Noktaları Nelerdir ?

Kullandığınız parfümden sıkıldınız ya da artık bir değişiklik istiyorsunuz. Yeni bir parfüm önerisi ya da yeni bir parfüm denemesi için ilk kozmetik mağazasına girdiniz. Girdiğiniz kozmetik mağazasında, çalışan size yardımcı olmak için parfümleri denemenizi öneriyor. Parfüm standının önüne geldiğinizde ise aklınızda tek bir soru var: ?

İlk olarak, kendiniz ve teniniz için doğru parfümü bulduğunuza emin olmanız gerekiyor. Bunun için parfümü kapağından koklamanız doğru bir yöntem değil. Kapaktan koklamak yanlış olduğu gibi, elbise üzerine sıkılan parfümün de doğru parfüm olduğu yanılgısına düşebilirsiniz. Doğru parfümü ancak teninize sıkarak ve teninizden koklayarak bulabilirsiniz. Bunun için el bilek içlerinizi kullanmanızı öneriyoruz. Temiz ve kuru olan el bilek içinize beğendiğiniz bir parfümden iki fıs sıkın. Bir kaç dakika beklemeden parfümü koklamak doğru sonucu vermez. Bir kaç dakika bekledikten sonra parfümü koklamaya hazırsınız. Teninizde nasıl durduğunu anladıktan sonra yeni parfüm denemelerine başlayabilirsiniz.

Altın kural: Aynı bölgeye farklı parfümler sıkmamalısınız. Eğer yeni bir parfüm deneyecekseniz, diğer bilek içinizi kullanmanızı öneriyoruz. Böylece iki parfümün kokusu birbirine karışmayacak ve net olarak hangi parfümün teninize yakıştığını anlayabileceksiniz. Eğer çok fazla parfüm denediyseniz ve bütün kokuları birbirine karıştırdıysanız, mutlaka kahve koklayarak burnunuzu temizlemeli ve parfüm denemelerine daha sonra devam etmelisiniz. Hemen hemen bütün kozmetik mağazalarında taze kahve bulunmakta ve parfüm seçimi sırasında yardımcı olarak verilmektedir. Eğer teninize uygun parfümü bulamadıysanız, sadece kokusunu beğendiğiniz için bir parfümü almamalısınız.

Bunların yanında parfümlerin üzerinde yazan EDP ve EDT kısaltmalarına da dikkat etmelisiniz. EDT, parfüm oranı daha düşük olduğu için kalıcılığı daha az olan parfüm çeşididir. EDP ise parfüm oranı daha yoğun ve kalıcılığı da buna göre daha fazla olan parfüm türüdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ