18.06.2019 - Sosyal Hatun

Reflü İçin Bitkisel Tedaviler

Reflü İçin Bitkisel Tedaviler

İÇİN BİTKİSEL TEDAVİLER
Bilindiği üzere reflü midenin salgılamış olduğu asidin yemek borusuna çıkarak yanma oluşturmasıdır. Bu olay ilerler ise sonraki aşamalarda yemek borusu kanserine neden olabileceğinden önceki aşamada tedavi edilmesi gerekir. İlaç tedavisi işe yarar. Yalnız ilaç kullanımı yetmez , ilaç yanında beslenmemize de dikkat ederek mide asit salgılarımızı kontrol altında almalıyız. Bunun yanında bir de bitkisel tedavilerle takviye edersek iyileşme süreci hızlandırılabilir.
Yaşam tarzımızda ve yediğimiz besinlerde gerekli değişiklikler yapılarak reflü büyük oranda azaltılabilir. Doğal tedavi yöntemlerinden size bazıarını sunacağız. Ancak doğal tedavi yöntemleri her hastada faydalı olmayabilir, kişiye göre değişkenlik göstermesi normaldir.
Bir sağlık hazinesi olan Aloe vera reflü tedavisinde de etkilidir. Yemekten önce aloe vera jel veya yağ olarak kullanılabilir. Aloe vera yemek borusunu da yumuşatır.
Reflü tedavisindeki bir diğer doğal tedavi yöntemi de elma sirkesidir. Yemek arasında veya yemeklerden önce bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi içtiğinizde midedeki asidi nötralize edecektir. İçeceğiniz elma sirkesinin organik olmasına dikkat ediniz.


Yine diğer bir tedavi aracı da zencefildir. Zencefil kökü veya doğal zencefil reflü şikayetinize ve mide sindirimine yardımcı olacaktır. Zencefil kökü mide asidini emer.
Halk arasında bilindiği üzere süt hem reflü tedavisinde hemde mide yanmalarına karşı kullanılır. Yine badem, nane, nane çayı gibi diğer doğal yöntemlerde etkilidir.
Tabi bu gıdalar iyi gelir ama yediğiniz yiyeceklerin miktarları da çok önemlidir. Midemize ağır gelecek gıda maddelerinden çok fazla miktarda tüketirseniz midede sindirime geçmek için fazla asit salgılar. Bu zaman yemek borusuna çıkan asitler artacak ve şikayetleriniz de artacaktır. Bu amaçla asitli gıdalar, hazır gıdalar, cips , çay ve kahve tüketmeyeceğiniz gıdalardandır. Reflüyü kontrol altına almak için yemek pozisyonlarımızı azaltmalı ve gün içinde fazla bölerek tüketmek gerekir.
Doğal yöntemler yalnızca yeterli olmayabilir. Şikayetlerinizin durumuna göre doktora gidip uzmanına muayene olunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ