17.08.2019 - Sosyal Hatun

Salon için perde seçimi

Salon için perde seçimi

Bildiğiniz üzere salon evlerinizin en değerli köşeleri arasında yer almaktadır. Bu özel mekâna da en farklı tasarımlara sahip perde modelleri yakışacaktır. Herkesin tarzının farklı olması sebebi ile perde seçimleri de o oranda farklılık gösterecektir. Evlerini klasik tarzda döşemekten hoşlanan ve şıklığına önem veren bayanların tercih edeceği perde modelleri arasında genellikle kravüze, Japon perde, drape fon perde modelleri yer almaktadır.

Salon için perde seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Bayanların en çok merak ettiği konular arasında yer alan perde seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında perdenin mobilya seçimiyle uygunluğu ve salonun büyük veya küçük oluşu ve kullanımının kolaylığı etkilidir. Salon için perde seçimi yaparken mobilya dekorasyonu ile bütünlük sağlamasının son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. Salonu küçük fakat ferah bir ortam isteyenler için; mobilyaların koyu olduğu bir ortamsa perdeler, açık tonlarda ve tek kanat fon perdeler ile bütünlenerek bir kombine elde edilmesi son derece doğru bir tercih olacaktır. Daha büyük ve klasik tarzda bir salona sahip olanlar için de kravüze perdelerin tercihi oldukça uygun bir tercihtir. Kendini genç hissedenlerin tercihi olan spor mobilyalarla döşenmiş bir ev için uygun perdeler arasında; rüstik perde, zebra stor perde ve kabartmalı perdeler yer almaktadır.

Salon Perdelerinde Kolay Kullanım

Salon perdeleri arasında son zamanların en çok tercihi kravüze perde modelleridir. İki parça halinde dikilen kravüze perdelerin temizliği biraz zor olabilir. Ancak perdecinizden perdeler arasında cırt dikilmesi isteminde bulunursanız temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Titiz bayanlar için kullanımı kolay perdelerden önerilebilecek perde modeli Japon perdelerdir. Tek parça halinde yer alan Japon perdeler özgün kumaşları sayesinde üzerine toz çekmemektedirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ