17.07.2019 - Sosyal Hatun

Sanal Flörtte Nelere Dikkat Göstermeliyiz ?

Sanal Flörtte Nelere Dikkat Göstermeliyiz ?

Artık günümüzde ilişki şekilleri de değişmektedir. ile teknolojiye ayak uydurabiliriz. Özellikle gençler arasında çok yaygın olan sanal flörtünde bazı kuralları vardır. Bu kuralları bilmeniz ve bu kurallara uymanızda fayda var.

Kural 1 – Çok Fazla Kişisel Bilgi Vermeyin.

Sanal ortamda tanıştığınız kişilere hemen çok fazla bilgi vermeyin. Sanal flörte başladığınız kişi ile gizeminizi korumak için kendinizi mümkün oldukça saklayın. Karşı tarafı tam tanımadığınız için sizin hakkındaki bilgileri ne şekilde kullanacağını bilemezsiniz.

Kural 2 – Çizginizin ilerisine geçmesine izin vermeyin.

Sanal ilişkide mutlaka sınırlarınız ve bir çizginiz olmalı. Karşı tarafın sınırlarınızı aşmasına asla izin vermeyin. Sizinle buluşmak, bir randevu almak için çok israrcı oluyorsa mümkün oldukça çekingen davranmalı, acele etmemelisiniz.

Kural 3 – Karşı taraftaki partnerinizi iyi araştırın.

İnternet ortamında insanlar çok kolay biçiminde tanıştıkları için birbiri hakkında bilgi alması da kolaylaşmıştır. Karşı tarafı mutlaka araştırın. Tabi arama motorlarından sosyal ağlardan bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Buradaki bilgilerle size söylediği bilgileri karşılaştırın, aykırı bir durum yoksa flörte devam edebilirsiniz.

Kural 4 – Telefonla Görüşün.

Genelde sanal arkadaşlık yapanlar yaşı küçük olanlar veya cinsiyetini yanlış bildirenler olabilir. Bu yüzden karşı tarafla telefonla görüşüp verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit edin. Bu telefonun da size vermiş olduğu isme mi ait olduğunu da kontrol etmeyi unutmayın. Size kendi telefonunu vermesi ilişkinin ilerisi ve güvenli olması için çok önemlidir. Bu aşamalardan sonra problem görmüyorsanız telefonla arkadaşlığınıza devam edebilirsiniz.

Tabi randevu vermek ve ilerlemek sizin elinizde…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ