19.06.2019 - Sosyal Hatun

Sık Sık Yemek Zayıflatır Mı?

Sık Sık Yemek Zayıflatır Mı?

Sık sık ve az miktarda doğru yemeklerle zayıflamak, sağlıklı zayıflamanın en başarılı yollarından biridir. Bunun asıl sebebi bekleyerek ve saatsiz yemek yiyerek beynimize gönderdiğimiz ‘bunu hemen stokla, yoksa bir daha ne zaman yiyeceğim belli değil!’ mesajıdır.

Saatlerce aç kalıp bir anda vücudumuza yemek gönderdiğimizde beyin bunu kıtlık olarak algılayıp hemen yediğimiz yemeyi stoklamaya, yani bize kilo, yağ, ödem olarak geri dönmesine sebep oluyor.

DÜZENLİ SAATLERDE YEMEK YEMENİN ÖNEMİ

Düzenli işleyen bir saat gibi, bedenimize özen göstererek yemek yediğimizde ve yemek saatlerimiz belirli, sık, abartı olmayan miktarlarda olduğunda beyin nasıl olsa belirli bir süre sonra düzenli programınıza ayak uydurarak tekrar bedeninize besin yani enerji göndereceğinizi bildiğinden yani aslında ayakta kalabileceğinizi bildiğinden alınan besini direk olarak yakıyor yani stoklama ihtiyacı duymuyor. Bu sayede tükettiğimiz besinler vücudumuza yağ olarak yapışmak yerine anında metabolizmamız tarafından sindiriliyor.

Bu aslında bedeninizi bir nevi düzene sokmak, sağlıklı yaşamaya çalışmak olduğundan zaman içerisinde çok da fazla zaman geçmeden kilo vermeye, daha sağlıklı hissetmeye başlıyorsunuz.

Vücudunuz alarm durumundan, güvenli ve sağlıklı yaşam durumuna geçiyor. Sizinle savaşmak zorunda kalmıyor, saatlerce acıkıp bir anda yüklenmediğiniz için midenizde, bağırsaklarınızda, kan basıncınızda, ve bedeninizde sizi ayakta tutan ve iyi hissetmenize engel olabilecek tüm rahatsızlıkları engellemiş oluyor.

SAVAŞ STRATEJİSİ

Alel acele, belirsiz, saatlerce aç kalıp bir anda fazla miktarda yemek yenilen bu tip beslenme tarzını savaş stratejisi olarak adlandıran bazı diyetisyenler de bulunmakta. Tıpkı bir savaşta bir daha ne zaman yeneceği belli olmadığı için ayakta kalmak amacıyla bulduğunu yiyip bir daha doğru beslenememe durumu gibi.

Bedeninize doğru davranıp, besinlerinizi saatli, sık sık ve sağlıklı tükettiğinizde yüklerinizden kurtulur, hem sağlıklı zayıflar hem de çok kısa bir zaman içerisinde rahatlamış hissedersiniz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ