18.06.2019 - Sosyal Hatun

SÜTYEN KULLANMAMAK İÇİN BİR NUMARALI NEDEN NEDİR ?

SÜTYEN KULLANMAMAK İÇİN BİR NUMARALI NEDEN NEDİR ?

Oldukça tartışmalı bir konunun içerisine olduğumuzun farkındayız. Sütyen kimine göre çok saçma bir araç. Kimileri ise onu özgürleştirici olarak değerlendiriyor. Fakat bilim açısından konuşacak olursak, sütyen ve göğüs üzerine yapılan en detaylı araştırmanın birkaç yıl önce gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

University of Franche-Comte’da profesörlük görevlisi spor bilimi araştırmacısı Jean-Denis Rouillon ve çalışma arkadaşları, 15 yıl süreince ve 18-35 yaş arasındaki 330 kadının incelendiği çalışmayı sonuca bağladılar. Yapılan araştırmada kullanılan usuller o kadar da karmaşık değildi. Sürgülü cetvel ve kaliper kullanılarak, kadınların göğüslerinde olan değişimler her yıl ölçülmüştü.

Araştırmanın sonuçlarına göre, erken yaşlarda sütyen kullanmaya başlandığında göğsü destekleme, sırt ağrılarını giderme ve göğüslerin sarkmasını önleme konularında hiçbir olumlu etkisinin olmadığı ortaya çıktı. Göğüslerin medikal, fizyolojik ve anatomik yönden sütyen kullanımından hiçbir fayda görmediği gibi, sanılanın tam aksine, sarkmayı da artırdığı belirlendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ