16.08.2019 - Sosyal Hatun

Taze ve canlı gösteren makyaj teknikleri

Taze ve canlı gösteren makyaj teknikleri

Hemen hemen hepimiz bizi canlı gösteren bir tene sahip olmak isteriz. Makyaj firmaları kadınların bu isteklerine cevap verecek çeşitli ürünler piyasaya sürmüşlerdir. Bunlardan ilki fondötenlerdir. Bazı fondötenler içinde ışıltılar barındırır ve cildinizi bu sayede parlak gösteriri. Aynı Zamanda ıslak makyaj da cildi canlı ve taze gösterir. Böyle fondötenler cildi yağlı olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Loreal Lumi fondöteni hem uygun fiyatlı hem de cildi canlı ve taze gösteren fondötendir. Bunu yanı sıra dior, Mac gibi makyaj markalarının da böyle fondötenleri olsa da bunlar fiyat bakımından biraz pahalıdır.

Taze ve canlı gösteren makyaj teknikleri

Cildinizi parlak gösteren bir fondöteni sürdükten sonra göz kapaklarınıza içinde ışıltılar olan farları uygulamanız gözlerini belirginleştirdiği gibi hem etkili hem aydınlık bir bakış sağlar. Yanaklarınıza geldiğimizde ise allığınızı uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizin üzerine burnunuzun ucuna çeneniniz dudağınızı üst kısmında çizgisine kaş altlarınıza uyguladığınız aydınlatıcılar sizin cildinizi hem aydınlık hem taze gösterecektir. Göz pınarlarınıza da aydınlatıcılardan sürmelisiniz.
Son zamanların gözdesi olan aydınlatıcılar makyajınıza son vuruşu sağlar. Kaş altına uyguladığınız aydınlatıcılar hem kaşlarınızı belirginleştirir hem dikkati gözlerinize çeker. Cildimi taze göstereyim derken disco topu gibi olmanızda mümkün bu ayarı dikkat etmelisiniz. Bu şekilde yapılan makyaj doğal görünümü sayesinde yaşınızı da olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu makyajınızı nude tonda bir ruj ile tamamladığınızda taze, canlı görünümünüz tamamlanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ