15.08.2019 - Sosyal Hatun

Tüp Bebek Tedavi Fiyatları 2017

Tüp Bebek Tedavi Fiyatları 2017

Çocuk sahibi olmak her evli çiftin arzudur. Ancak olağan bir süreç olan gebelik, ne yazık ki bazı durumlarda müdahale gerektirmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı bazı çiftler bebek sahibi olamazlar. Bu noktada sorun yaşayanların son çaresi ise tüp bebek merkezleridir. Tüp bebek tedavisinde başarı sağlanması için iyi bir tedavi merkezi seçilmesi gerekmektedir.

Kritik bir süreç olan ve her şeyden önemlisi hayati önem taşıyan bu tedavi, elbette maddi yükümlülükleri zorunlu kılmaktadır. İlk olarak özel merkezlere gidip uçuk miktarlarda paralar yatırmaya gerek yoktur. SGK, ilk üç deneme maliyetinin bir kısmını karşılamaktadır. Ayrıca, buna ek olarak ilaç masraflarınında yüzde 80’ini de üstlenmektedir.

Tüp bebek tedavisinde fiyatların değişkenlik gösterdiği unutulmamalıdır. Bu iş konusunda ün yapmış, yüksek deneyimli bir ekip ile tedavi sürecini yürütmek şartları elbette zorlayacaktır. Bunun yanı sıra tüp bebek merkezlerinin başarı oranlarını da dikkate almakta fayda var. Tedavi sürecinin maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda maddi yükümlülüklerin hastaların tercihlerine göre değiştiğini söylemekte yarar vardır.

Fiyatları etkileyen pek çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerden biri de seçilen tedavi yöntemleridir. Tüp bebek tedavi süreçlerinde değişik tedavi yöntemleri denenmektedir. Bunun nedeni çiftin yaşadığı sağlık sorunlarına bağlı olarak değişkenlik göstermesidir. Kimi durumlarda kısırlık söz konusu iken kimi durumlarda ise yaygın rastlanan çikolata kisti karşımıza çıkmaktadır. Tüp bebek tedavi sürecinde, fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise çalışılacak doktorun ün yapıp yapmadığıdır.

Bu faktörlerden dolayı tüp bebek tedavisi noktasında kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin maddi imkanları doğrultusunda, fiyatlara etki eden faktörleri göz önünde bulundurarak seçim yapması gerekmektedir. Ortalama fiyat vermek gerekirse 3 bin liralık maliyet gözden çıkarılmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ