17.07.2019 - Sosyal Hatun

Türk Kahvesi Fincan Takım Modelleri

Türk Kahvesi Fincan Takım Modelleri

Şüphesiz ülkemizin en önemli milli değerlerinden biri Türk Kahvesidir. Kokusu ve tadının mükemmelliğini sunum tamamlamaktadır.

Dost ve sohbet aracı olarak görülen Türk kahvesini, dostlarınıza sunarken kullanacağınız fincanlar da ekstra güzellik katacaktır. Her ne kadar eski tip, çini tarzı motifli fincanlarla özdeşleşmiş olan Türk Kahvesinin, günümüzde binlerce çeşit model vardır.

Misafirlerinize en güzel sunum için, sizde bu modellerden birini seçebilirsiniz.

 

Peki, Türk Kahvesi Fincan Takım Modelleri ni Şeçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi binlerce çeşit kahve fincanı vardır. Ancak kahve içimini de etkileyecek olan fincan seçimi oldukça önemlidir. Çoğu kişi alacakları kahve fincanlarında sadece şekile ve desene bakar. Ama her ne kadar gösteriş önemli olsa da kullanımda bir o kadar önemlidir. Türk kahvesi fincanını seçerken, inceliğine dikkat etmeni gerekiyor. Ne çok ince olacak, nede kalın. Orta incelikte bir fincan almaya dikkat edin. Asla kalın bardak almayın.

Bir diğer detay ise fincanın kulbudur. Kulplar fincana oldukça hava katabilmektedir. Tabiki bu değişik tasarıma sahip olan kulplar her zaman kullanım açısından ergonomik olmayabilmektedir. Fincanınızı alırken mutlaka kulbundan kahve içermiş gibi tutarak deneyin.

NOT: Türk Kahvesi fincanı ile espresso bardağı karışabilmektedir. Dikkat etmekte fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ