15.08.2019 - Sosyal Hatun

Vücut Şeklinize Göre Gelinlik Tercihi

Vücut Şeklinize Göre Gelinlik Tercihi

Bir gelinlik kızın en büyük hayali gelinliktir. Gelinlik seçerken kendi vücudunuzu tanımanız ve ona göre gelinlik seçmeniz çok önemlidir. Vücut şeklinize göre nasıl gelinlik seçilir ?

Her kadının değişik vücut yapısı vardır. En dikkat ettiğimiz giysi olan gelinlikte de vücut yapımıza göre tercih yapmalıyız. Kadınların vücut şekilleri genelleme yaparsak 4 ‘e ayrılır:

  • Armut tipi vücut yapısı
  • Dikdörtgen tipi vücut yapısı
  • Elma tipi vücut yapısı
  • Kum saati tipi vücut yapısı

Vücut Şeklinize Göre Gelinlik Tercihi

Armut Tipi Vücut Yapısı

Armut tipi vücut yapısının özellikleri geniş bir kalça, ince bir bel, küçük göğüslerdir. Dikkat edilecek en önemli yer , bel ve kalçalardır. Etek kesimi gelinlik tipinde çok önemlidir.

Armut tipi vücut yapısına en uygun model A kesim gelinlik modelidir. A kesim gelinlik modeli adından da anlaşılacağı gibi aşağıya indikçe genişleyen gelinlik modelidir. Armut tipindeki vücut yapısındaki orantısızlığı A kesim modeli giderecektir. Aynı zamanda omuzlarınızı da geniş gösterecektir.

A kesim gelinlik modellerinde gelinliğin yakası önemlidir. Yaka da kayık yada veya V yakalı modeller seçilmelidir.

 

Elma Tipi Vücut Yapısı

Elma tipindeki vücut yapısının özellikleri iri göğüsler ve düzgün güzel bacaklardır. Öne çıkaracağımız noktalar göğüsler ve bacaklar olacaktır. Bel kalın olduğundan bu noktanın saklanması gerekir.

Gelinliğinizi seçerken göğüs dekoltesi olan düz modelleri tercih edin. Özellikle A kesim gelinlik modelleri ve prenses gelinlik modelleri size uygun olabilir.

Bacakları da öne çıkaracağımız için kısa etek, bacak dekoltesi veya yırtmaçlı olan modeller seçilebilir. Yaka tercihi olarak da V yakalı modeller göğüs dekoltenizi daha öne çıkaracaktır.

Kum Saati Tipi Vücut Yapısı

Kum saati tipi vücut yapısına 90-60-90 ölçüleri tam olarak uymaktadır. Bu vücut tipindeki kadınların vücutları orantılıdır.

Orantılı vücut yapısı olduğundan hemen hemen her gelinlik modeli bu tiptekilere uygun olabilir. Ama balık gelinlik modeli tam bu vücut tipine göredir. Vücut 90-60-90 olduktan sonra hangi tipi seçerseniz seçim vücudunuzda çok güzel duracaktır.

Dikdörtgen Tipi Vücut Yapısı

Dikdörtgen vücut yapısının bir diğer adı da düz vücut olarak geçer. Bu tipin özellikleri geniş omuz, dar kalça ve küçük göğüslerdir. Sırt ve bacaklar ön plana çıkarılabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ