23.08.2019 - Sosyal Hatun

Yatak Odası Mobilyaları Nasıl Olmalıdır ve Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Yatak Odası Mobilyaları Nasıl Olmalıdır ve Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaşam alanı içerisinde yatak odası, konforun en çok arandığı bölümlerden biridir. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve huzurlu uyuyabileceğiniz özel bir alan yaratmak için önerilerde bulunacağımız bu makalemizde yatak odası takımına dair bilgilerde paylaşıyor olacağız.

Öncelikle “ nasıl olmalı?” sorusunun cevabını arayalım.

ve Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası takımı ve yatak odası mobilyaları birbirinden bağımsız ve uyum içinde olabileceği gibi takım olarak da kullanmak mümkündür. Yatak odası takımı alacaksanız öncelikle ergonomi açısından değerlendirmelisiniz. Hem konforlu hem de kullanımı kolay olmalıdır. Dolap içindeki raflardan çekmece sayısına kadar kullanımı önem taşımaktadır. Seçimi yaparken görsellikten ziyade kullanım rahatlığı ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ağaç malzemeden imal edilmiş mobilyaları tercih etmeniz halinde uzun ömürlü kullanım imkanınız olacaktır.

Yatak odası takımı bir karyola, bir gardırop, iki adet yatak başı komodin ve bir adet tuvalet aynası ya da şifonyerden oluşmaktadır. Karyola seçimi yaparken bazalı modelleri tercih etmeniz size ekstradan depolama alanı kazandıracaktır.

Günümüzde yeni tasarlanan bazı yatak odası mobilyaları takı dolabı ve gizli sürgülü çekmeceler de içermektedir. Böylece özel eşyalarınız için depolama alanı sağlamış oluyor.

?

Yatak odası mobilyalarını seçerken öncelikle yatak odası olarak kullanacağınız bölümün metrekaresi ve odanın şekli saptanmalıdır. Örneğin bazı mobilyalar dikdörtgen odada daha rahat kullanım sağlarken bazı mobilyalar ise sadece kare odalarda kullanım imkanı sunuyor. Dediğimiz gibi öncelikle bunlar saptanmalı ve sonuca göre mobilya seçimi yapılmalıdır.

Renk seçiminde ise sizin zevkiniz ön planda olmalıdır. Ancak eğer küçük pencereli ve yeterli ışık almayan bir oda da kullanacaksanız bu durumda açık renkler tercih etmeniz ferahlık açısından önemli bir faktör olacaktır.

Yatak Odası Hangi Tarzda Kullanılabilir?

Yatak odası için her tazrda tasarlanmış mobilya seçeneği mevcuttur. Hangi tarzı kullanacağınız tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Rengine, taşlı ya da işlemeli olabileceğine siz karar verecek ve tarzınızı ona göre belirleyeceksiniz. Ancak hangi tarzı seçerseniz seçin ana malzemesinin ne olduğundan emin olmadan hiçbir mobilyayı satın almayın.

Tarzlara gelince:

  • Avangarde mobilya
  • Klasik mobilya
  • Modern mobilya
  • Country mobilya en çok tercih edilen tarzlar arasındadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ