21.08.2019 - Sosyal Hatun

Duyulmasını İstemediğiniz Çığlığınız: Acil Zayıflamak İstiyorum !

Duyulmasını İstemediğiniz Çığlığınız: Acil Zayıflamak İstiyorum !

Mutlu bir hayat yaşamak herkesin en doğal hakkıdır. Ve birçok sebeple mutlu olabilirsiniz. Bunun tam tersi olan mutsuzluğun ise yine sayamayacağımız kadar sebebi olabilir. Bu sebeplerden biri ise kilolu olmaktır. Kimilerinin deyimiyle obez, kimilerinin deyimiyle şişman hatta şişko, kimilerinin deyimiyle yarım dünya ve kimilerinin deyimiyle tombalak olmak moralinizi ne kadar da bozuyor; bunu en iyi siz ve sizinle aynı dertten mustarip olanlar bilir.

Ve işte o meşhur ortak çığlığınız: Acil Zayıflamak İstiyorum

Yakın bir zamanda katılmanız gereken toplantılar mı var? Çok beğendiğiniz desen ve dikimleri olan takım elbiselerin size uygun olan bedenini mi bulamıyorsunuz? Sadece birkaç ay sonra bembeyaz bir gelinlik içinde hayatınızın en mutlu gününü yaşayacaksınız da mevcut kilolarınızla o gelinliğin içinde yeterince şık durmayacağınızı mı düşünüyorsunuz kara kara? Ya da geçelim tüm bu dış görünüşü ilgilendiren dertlerinizi de biraz daha size yönelelim. Sağlığınızın tehlikede olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kalbinizin çok hızlı attığını, herkesin tek nefeste çıktığı merdivenleri siz yavaş yavaş çıkmanıza rağmen nefes nefese kaldığınızı mı izliyorsunuz? Evet, işte bu noktada Acil Zayıflamak İstiyorum diye haykırmakta son derece haklısınız ama bu bir çözüm değil ve bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. O halde bir yerlerden başlamalı ve önce kilo almaya devam etmemeli, sonra da kilo vermeye yavaş yavaş başlamalısınız.

İşte size başlangıç için basit bir yöntem: Günde sadece kırk beş dakika kadar hızlı tempoda yürüyüş yapın ve yürüyüş esnasında bolca su tüketin. Gün içerisinde de en az üç litre su tüketimini ihmal etmeyin. Karnınız acıktıkça önceliği sebze ve meyve tüketimine verin ve başta ceviz ve badem olmak üzere günlük bir avucu geçmeyecek şekilde kuruyemiş tüketmeyi de unutmayın. Bizden size son bir tavsiye: Asla acele etmeyin ve sabırsız olmayın. Bu, strese girmenize sebep olacak ve bütün planlarınızı olumsuz etkileyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ