25.08.2019 - Sosyal Hatun

BELİN SAĞ TARAFINDA AĞRI NEDENLERİ

BELİN SAĞ TARAFINDA AĞRI NEDENLERİ

İnsanlar ister yaşlı , isterse genç olsun hayatlarının belli dönemlerinde bel ağrısından şikayet ederler. Bel ağrısının genel olarak nedenleri yanlış durma, yanlış oturup kalkma ve yanlış bir şekilde ağır bir şey kaldırmadır.

Bu bel ağrıları bir kaç gün sürer ve ağrı kesici ilaçlarla geçer. Eğer bel ağrımız 3 aydan daha uzun süreli devam ediyorsa artık kronikleşmiş bel ağrısı oluşmuştur. En çok görülen bel fıtığıdır. Bu durum daha gençlerde görülür. Yaşlılarda ise beldeki kireçlenme, kemik erimesi, belde kanal daralması ve bel kayması bel ağrısı yapar. Romatizmal rahatsızlıklar, çeşitli enfeksiyonlar ve farklı kanser türleri de bel ağrısı yapar.

Belimiz ağrıdığında bunu genellikle fazla önemsemeyiz ve doktora gitmeyiz. Ancak bu bel ağrısı uzun süreliyse, gece yattığımızda da devam ediyorsa mutlaka ihmal etmeden doktora görünmeliyiz.

Belin sağ tarafındaki ağrının bir nedeni de sağ böbrekte meydana gelen bir sorundan olabilir. Kadınsal hastalıklarda da sağ yumurtalıkta oluşan rahatsızlıklar da belin sağ tarafında ağrı yapar.

Unutmayalım ki belin sağ tarafındaki ağrının sebebi çok değişik nedenlerden olabilir, 5-6 günden daha uzun süreli ağrı devam ediyorsa mutlaka uzman bir doktora başvurun ve ağrınızın teşhisinin konması için gerekli tetkikleri yaptırın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ