10.07.2019 - Sosyal Hatun

Beyaz Saçlardan Kurtulma Yolları

Beyaz Saçlardan Kurtulma Yolları

Beyaz saçlar çoğu zaman olgunluk göstergesi olarak kabul edilse de genelde kimse saçlarının beyazlamasını istemez. Tabi saçların beyazlaması bizim elimizde değil, birçok faktör sonucu saçlarımız beyazlar.Saçı beyazlayanlar kimyasal yöntemlerle saçlarındaki beyazları kapatırlar. Ancak bu kimyasal yöntemler daha sonrasında saçların daha fazla beyazlaşmasını sağlayabilir. Ancak bazı döğal yöntemlerle saçınıza zarar vermeden beyazlarınızı kapatmanız mümkündür :

Genelde yaşlılığı anımsatan beyaz saçlar genç dönemlerde de görülebilir. Genç yaşta olan beyaz saçlar can sıkıcı olabiliyor. Stres, genetik, sinirlilik, gizli şeker, dengeli beslenememe saç beyazlama için etkenlerden bazılarıdır. İlk başlarda kafanın ön kısmından beyazlanma başlar. Saça renk veren pigmentler melanindir. Beyazlanan saçlarda melanin hiç bulunmaz. İşte evde yapılabilecek birkaç doğal beyaz kapatma yöntemleri :

1-PATATES SUYU

Patates kabuğundaki sıvı saçı nemlendirmek ve koyulaştırmak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Dört adet patatesin kabuğunu 2 litre suyla beraber bir tencereye koyun. 5 dakika kaynatın, ılıyana kadar soğumasını bekleyin. Sıvıyı süzerek bir cam kaba alın. Saçlarınızı duruladıktan sonra patates suyunu nazik bir şekilde saçınıza uygulayın. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu olayı haftada 3 kez uygulayın.

2-ADAÇAYI VE BİBERİYE

Adaçayı-biberiye karışımı melanin üretimini tetikler ve saçın doğal rengine dönüşmesine yardımcı olur. 3 çorba kaşığı adaçayı ve 3 çorba kaşığı biberiyeyi kaynamış suya ekleyin ve 5 dakika pişmesi için bekleyin. Altını kapatıp ılıyana kadar 20 dakika kadar bekleyin. Sıvı soğuyunca bir sprey şişesinin içine alın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu spreyi bölümler halinde saçınıza uygulayın. Günde 2 kez olmak üzere haftada 3 kez saçlarınıza uygulayın.

3-KARA CEVİZ

Kara cevizdeki su beyaz saçınızı koyulaştırır. Sekiz adet karacevizi bir litre suya koyarak 25 dakika kaynatın. soğuduktan sonra bu suyu süzün ve saçlarınızı bu suyla yıkayın. Sonrasında su ile durulayın.Bunu her gün tekrar edin. Saçlarınızdaki değişime siz de inanamayacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ