23.08.2019 - Sosyal Hatun

Diz Dirsek Kararmaları Nasıl Geçer?

Diz Dirsek Kararmaları Nasıl Geçer?

Diz ve dirsek kararmaları her yaşta ve cinseyette herkesin karşı karşıya kalabildiği sorunlardan biridir. Kararmaların yaşın ilerlemesine bağlı olduğu düşünülse de, araştırmalara göre farklı sonuçlardan oluşmaktadır. Bu sorunlardan bazıları stres, çevresel faktörler, hijyen, genetik, sürtünme, güneş gibi faktörlerdir. Peki 

Diz ve dirsek kararmaları özellikle yaz aylarında giyilen kıyafetler ile iyice görünür duruma gelir ve bir çok birey bu kararmalardan rahatsızlık duyar. Bu kararmalardan kurtulmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok duyulanı eczanelerde bulunan kararma giderici kremlerdir. Bu kremler içerdiği kimyasal bileşenler ve vitaminler ile bölgeyi beyazlatmaya çalışır. Çoğu zaman işe yaradığı görülse de, bazı bireylerde ise etkisi kalmaktadır.

Diğer bir yöntem ise doğal yollarla kararmış bölgeleri doğal rengine döndürmektir. Bunun için bazı denenmiş tarifler mevcuttur. Sizler için en çok etki gösterdiği belirtilen 3 yöntemi paylaşıyoruz. Bu tarifler ile evinizde bulunan basit malzemeler ile diz ve dirsek kararmalarınızı hatta bikini bölgesi kararmalarınızı bile geçirebilirsiniz.

Diz Dirsek Kararmaları İçin Doğal Tarifler

Tarif 1

1 Yemek Kaşığı Şeker

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Şeker ile zeytin yağını bir kase içerisinde hamur kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Zeytinyağı mutlaka oda sıcaklığında olmalıdır. Bu karışımı kararmış gölgelerinize sürerek 5-7 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile güzelce temizleyin. Bu yöntem kararma geçene kadar her gün 1 defa uygulanabilir.

Tarif 2

1 Adet Soğan

5 Adet Karanfil

1 Diş Sarımsak

Sarımsak ve soğanı suyunu çıkartarak güzelce rendeleyin. Ardından karanfilleri ezin ve karışıma ekleyin. Kararmış olan bölgelere sürün. Bu bölgelere 2-3 dakika boyunca bu karışımı yedirerek masaj uygulayın. Masajın bitmesinin ardından karışımı 10 dakika daha bekletin ve su ile güzelce temizleyin. Bu tarifi 2-3 günde 1 defa tekrarlayabilirsiniz.

Tarif 3

1 Yemek Kaşığı Bal

1 Tane Limonun Suyu

Bal ile limon suyunu güzelce karıştırın ardından bu karışımı kararmış bölgelerize sürerek cildi tamamen kapatın. Bu karışım diğerlerine göre biraz daha bekletilmelidir. Ortalama 20-25 dakika kadar bekletildikten son su ile temizleyin. Limonun beyazlatıcı etkisi ile diğer tariflere göre daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Bu tarifi haftada 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ